Нематеріальна мотивація займає у начальника від сили 5 хвилин в день, але вона може збільшити продуктивність співробітників в 5 разів. І, навпаки, відсутність мотивації геть дезорієнтує працівника, який все частіше задається питанням: «А що я тут, власне, роблю?».
«Та ви знаєте, який у нас шеф? Чудовий! І нехай зарплата у мене не найвища, але кожен день я їду до офісу із задоволенням»
Хочете, щоб так говорили саме ваші працівники?
Тоді спробуйте 6 нестандартних способів безкоштовної мотивації, що виходять за рамки тривіальної дошки пошани і «менеджера року».
Нематеріальна мотивація спонукає людей працювати по совісті, а не тільки «за зарплатню».
Гроші – це важлива, але далеко не єдина складова натхнення. Кожному дійсно хорошому працівникові потрібна самореалізація, підтвердження власних досягнень, повага до особистості та праці.
Отже, тримайте 6 способів надихнути співробітників на роботу, які практично нічого не вартують
(1) Дякуйте за відмінну роботу
«О, я тут переглянув твій звіт. Круто! Ти витратив на нього багато часу, але це було того варте. Дякую!”.
Часом звичайне людське «спасибі» мотивує набагато більше, ніж зарплатня. Спробуйте самі – і ви здивуєтеся результатами.
(2) Розділіть зі співробітниками важливі моменти в їхньому житті
Приємно в день народження отримати презент від відділу. Але ще приємніше почути привітання особисто від самого Шефа. «Про мене пам’ятають, а значить, я дійсно важливий для цієї компанії», – подумає співробітник і з величезним завзяттям накинеться на роботу.
(3) Ваші дами гідні компліментів
Непорушний стереотип, що у співробітників компанії немає статі. Але як би там не було, жінки – народ особливий і неймовірно чутливий до уваги.
Не бійтеся вийти за рамки ділового етикету. Після слів «Людмила Сергіївна, Ви сьогодні по-особливому чарівні» досвідчений менеджер розквітне, кокетливо посміхнеться замовнику і підпише контракт на мільйон.
(4) Введіть в обіг коронні фрази начальника
«Як говорить наш дорогий шеф, куй залізо, не відходячи від каси!».
Дозвольте собі подуріти! Нехай співробітники знають, що начальник – теж людина. Фірмовий гумор шефа завжди особливо цінувався, підвищуючи позитивну атмосферу в колективі. А позитивні емоції – це підвищена продуктивність.
(5) Ходіть в народ
Виділіть 10 хвилин в тиждень, щоб пройтися по офісу і поговорити з співробітниками. «А над чим ви зараз працюєте?», «А як здоров’я вашої матусі, їй вже краще?», «Як поживає ваша донечка, я чув, вона пішла в перший клас?». Збудуйте теплі людські відносини. Адже для начальника-друга хочеться зробити набагато більше – навіть просто так, без премій і грамот. Просто тому що він крутий.
З опитування українських працівників
Чи хотіли б Ви сподобатись “ідеальному босу”?
І що б Ви для цього зробили?
Отже, 75% працівників готові краще працювати заради супер-боса.
(6) Діліться планами на майбутнє
Це ВИ знаєте, що скоро тендер, участь в міському конкурсі або вихід на новий ринок. А ваші співробітники – як в бункері. Темно, страшно і незрозуміло – а що ж там зверху відбувається? А що ж з нами буде?
Діліться з працівниками радощами і невдачами. І нехай очікувана перемога відділу статистики в міжнародному конкурсі ніяк не відіб’ється на відділі бухгалтерії, всім буде приємно усвідомлювати: «Ми працюємо в найкращій компанії у світі!».