';
 • ЯК ПРАЦЮЄ СЕРВІС
 • КЕЙСИ
 • БЛОГ
 • 044 337 39 67
 • FAQ'S
 • ПРО НАС
 • ІНФОРМАЦІЯ

  Кейси

  Блог

  FAQ’s

  КОНТАКТИ

  +38 044 337 39 67

  hi@bpa.com.ua

  Україна, м.Київ

  вул. Грушевського 28/2

  Маркетингова стратегія на етапі стартапу. Жити або вижити?

  Якщо у вашого стартапу є що продавати, ви вже втиснулися в свою нішу, отримали якісь замовлення, найняли бухгалтера і готові чесно трудитися – закочуйте рукава і починайте готувати маркетингову стратегію (МС).

   

  Без цього документа ентузіазм від підприємництва швидко згасне, а ви залишитеся мальком в океані акул.

   

  Тут ви починаєте захищатися: «Реклама, реклама, я витрачаю на рекламу більше, ніж на співробітників!» А хто гарантував вам, що ви витрачаєте гроші не дарма? У бізнес-школах вчать, не витрачай ні копійки без плану. До першої рекламної кампанії на столі повинна лежати маркетингова стратегія. Інакше гроші в трубу.

   

   


   

  Основа МС – унікальна бізнес-ідея або унікальна торгова пропозиція (УТП)

   


   

   

  Те, що відразу виділить вас на тлі конкурентів. Якщо ви самі не знаєте, чим козиряти перед потенційними клієнтами, запросіть маркетинг-фахівця. Його завдання – оцінити ринок, зібрати команду мрії і розробити життєздатну маркетингову кампанію.

   

   

  Які шанси у вашого стартапу?

   

  70-90% стартап-компаній не відсвяткують другий день народження. Це ще один доказ того, що грамотна МС не тільки необхідність, а й захист проти повного краху.

   

  Ерік Моуер, відомий маркетолог і рекламіст, закликає компанії, які тільки вийшли на ринок, відразу ж створювати умови виживання, а вже після – запускати рекламу і PR.

   

   

  Життєздатність компанії визначають 4 головні характеристики

   

   

  Виживання.

  На початку діяльності стартап підстерігають високі ризики: нездатність виконати умови договору, занадто велике число малобюджетних проектів, які зривають терміни і не приносять очікуваного прибутку. Також небезпечна ситуація, коли стартап працює на 1-2 великі компанії, а його продажі сплять. Якщо ці замовники підуть – стартап не на жарт похитнеться.

   

  Ліквідність.

  Компанія повинна працювати безперебійно і мати можливість оплачувати всі рахунки вчасно: кредит, якщо такий є, заробітна плата співробітникам, оренда приміщення і комунальні платежі.

   

  Прибуток.

  Це підтвердження вірного курсу, правильної стратегії та успішної роботи компанії. Прибуток може бути реінвестований у персонал (премії, підвищення окладів), виплати акціонерам, які повірили і вклалися у ваш стартап, у вдосконалення робочої зони (ремонт, оргтехніка, переїзд в інший офіс).

   

  Зростання.

  Це більш вигідні замовлення, «жирні» клієнти, додаткова вартість товарів і послуг, підвищення репутації на ринку, можливість наймати кращих фахівців. А ще це зниження витрат на існуючих клієнтів – справжня магія, якої стартаперу ще варто навчитися.

   

   

  У середньому період стартапу для компанії триває 2 роки. За цей час вона або переживає початковий етап і затверджується на ринку, або терпить крах, або продовжує мляву роботу без особливих успіхів.

   

  Авжеж, не існує універсальної маркетингової стратегії. Але є загальний план, якого варто дотримуватися:

  • Аналіз ринку та конкурентів
  • Налагодження технологічного ланцюжка (процесу роботи)
  • Налагодження системи продажів
  • Створення “червоної” папки (що робити при форс-мажорі)
  • Побудова довгострокових відносин з клієнтами
  • Організація просування (реклама, PR)

   

  Кожен елемент обов’язковий і взаємопов’язаний.

  Грамотна маркетингова стратегія – вже пів-справи в стартапі.


  БЛОГ b.p.a

  ПРО ВСЕ, ЩО СТОСУЄТЬСЯ
  ПІДПРИЄМНИЦТВА І БІЗНЕС ЛАЙФХАКІВ